Wczytuję dane...
Niestety nie znaleziono produktu

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.

automatyczne

Zegarki automatyczne – posiadają praktycznie takie same mechanizmy jak w zegarkach mechanicznych z tym wyjątkiem, że sprężyna zegarka nakręcana jest przez ruch wahnika. Zaletą takiego zegarka jest to, że nie trzeba nakręcać. Nakręca się sam podczas noszenia go na ręku.

Pod wpływem ruchów nadgarstka wahnik (ciężarek w formie półkola), naciąga sprężynę zegarka, wyręczając nas z ręcznego nakręcania. Noszenie na ręce przez osobę przeciętnie aktywną, przez ok. 8 godzin dziennie zegarka automatycznego, zapewnia energię na ok. 24h.

W większości mechanizmów rezerwa chodu – czyli czas pracy mechanizmu od momentu maksymalnego nakręcenia sprężyny do zatrzymania się zegarka – wynosi nawet ok. 42 godziny

Zegarki automatyczne można łatwo rozpoznać po napisie „automatic”, który praktycznie zawsze umieszczony jest na tarczy. W większości modeli po gwałtownym ruchu zegarkiem daje się słyszeć „szum” związany z ruchem wahnika. Dokładność tych mechanizmów jest taka sama, jak w zegarkach mechanicznych nakręcanych koronką.