Wczytuję dane...

Fossil wie, jak połączyć tradycję, modę i technologię

Niektórzy producenci inteligentnych zegarków zrozumieli, że klienci raczej nie chcą nosić na ręce czegoś wyglądającego jak mydelniczka albo urządzenie rodem z filmów science fiction.

Powoli powstają całkiem ładne konstrukcje, ale nadal pozostaje kwestia ich wyglądu. Wiele osób ma opory przed noszeniem zegarka firmy typowo technologicznej. Do gry więc włączają się producenci tradycyjnych zegarków, którzy są na tym rynku od lat.

Fossil Q

Zaprezentowane w październiku modele zegarków Fossil Q pokazały, że Fossil poważnie podchodzi do tematu technologii ubieralnej. Te zegarki naprawdę mogą się podobać, a do tego ich cena wcale nie odstrasza. Nie mówiąc już o tym, że w przeciwieństwie do firm stricte technologicznych jak Samsung czy Huawei, Fossil dzięki swoim tradycjom ma dużo większą szansę przebicia się z nową technologią i smartwatchami do “zwykłego” klienta, który dotąd patrzył tylko na analogowe czasomierze.

Fossil to marka, która na rynku zegarków jest od ponad 30 lat. Przez ten czas Fossil wypracował swój styl i charakter  zyskując oddane grono odbiorców. Producent bardzo umiejętnie balansuje między świetną jakością wykonania, dobrymi materiałami wykończeniowymi, ładnym wzornictwem a rozsądną ceną.

Wszystkie doświadczenia związane z tradycyjnymi zegarkami przełożyły się na smartwatche Fossil Q. Zarówno damska wersja Q Wander, jak i męska Q Marshal nie udają żadnych elektronicznych gadżetów. Pod względem wyglądu można je pomylić ze stylowymi zegarkami. Znajdziemy tu klasyczne, okrągłe koperty i ładne mocowania do standardowych pasków.

Fossil Q

Jakość materiałów wykorzystanych przy produkcji zegarków jest na wysokim poziomie. Ze stali szlachetnej, w czterech różnych wersjach kolorystycznych, wykonano koperty. W bogatej ofercie znajdziemy zegarki zarówno ze stalową bransoletą, jak i na skórzanym pasku. Możliwości konfiguracji jest naprawdę sporo, ale co najważniejsze – wszystkie są estetyczne. Nie ma mowy o jakiejkolwiek tandecie.

Wszystkie smartwache Fossil Q  wyposażone są w system Android Wear, co sprawia, że lista możliwości jest całkiem pokaźna. Do najważniejszych funkcji można zaliczyć wyświetlanie powiadomień ze smartfona, śledzenie aktywności fizycznej użytkownika, budzik, kontrolowanie muzyki z nadgarstka, automatyczne aktualizacje czy bezprzewodową synchronizację.

Fossil Q

Oczywiście nie brakuje opcji personalizacji tarczy zegara. Modele z serii Fossil Q są wodoodporne. Wszystkie wyposażone są w łączność Bluetooth i Wi-Fi, każdy ma 4 GB pamięci. Wbudowane czujniki to żyroskop, akcelerometr i kompas. Co bardziej nietypowe – zegarki mają  latarkę LED.

Fossil Q

Wielu producentów  próbuje stworzyć jeden smartwatch na wszystkie okazje: na co dzień, do stroju sportowego, do marynarki i… do biegania. Nie oszukujmy się. To po prostu niemożliwe. Na szczęście Fossil nie popełnił tego błędu i stworzył inteligentne zegarki, które nie udają jednocześnie zegarka sportowego. Fossile serii Q nie mają ani GPS-a, ani czujnika pulsu.

W kwestiach okołosportowych Fossile Q oferują tylko najpotrzebniejsze funkcje: pomiar kroków, pokonanego dystansu i spalonych kalorii. Taki kompromis jest jak najbarzdiej akceptowalny.

Fossil Q

Fossil Q Wander i Q Marshal, czyli elegancki Android Wear.

Wystarczy rzut oka na nowe smartwatche z Android Wear od Fossila, żeby mieć potwierdzenie, że inteligentne zegarki tej firmy dorównują urodą swoim analogowym odpowiednikom.


Q Wander jest zegarkiem wprost skrojonym dla kobiet. Zegarek ten ma też bardzo charakterystyczne zaczepy na pasek, które dodatkowo dodają mu elegancji.

Q Wander

Q Marshal to z kolei zegarek o potężniejszej konstrukcji, o tarczy mierzącej 46 mm średnicy i nieco innej obudowie, oraz perforowany bezelu.

Q Marshal

Choć Q Wander domyślnie zestawiony jest ze skórzanym paskiem, a Q Marshal ze stalową bransoletą, to Fossil zapowiada, iż w prosty sposób można te paski wymienić na inne. Firma po raz pierwszy zaoferuje także silikonowe paski, których klienci będą mogli używać w czasie aktywności fizycznej.